fastryganowy

XI Konferencja Światowy Dzień FAS

XI ŚWIATOWY DZIEŃ FAS

Już po raz XI organizować będziemy obchody Światowego Dnia FAS w Polsce. W tym roku w ramach obchodów zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pn.: „FASD (poalkoholowe spektrum wrodzonych zaburzeń rozwojowych a inne zaburzenia rozwojowe", która odbędzie się w dniu 12.09.2011r. o godz. 9.09. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo przyjąć nasze zaproszenie.

W roku 2001 nasza organizacja we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lędzinach zainicjowała obchody Dnia FAS w Polsce zapoczątkowując społeczną debatę dotyczącą szkód zdrowotnych wywołanych spożywaniem alkoholu przez kobiety ciężarne. Współpracowaliśmy w tym obszarze z wieloma ośrodkami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Śląskim Centrum Zdrowia Publicznego w Katowicach, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie oraz wieloma partnerami zagranicznymi. Od kilku lat patronat naukowy nad konferencją obejmuje Katedra i Klinika Psychiatrii i Psychiterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Celem konferencji jest ciągłe pogłębianie wiedzy w zakresie diagnostyki i terapii FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorder – poalkoholowe spektrum wrodzonych zaburzeń rozwojowych) oraz budowanie systemu terapii i wsparcia.

Zaproszenie kierujemy do specjalistów medycyny, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej, asystentów rodziny i osób niepełnosprawnych, a także do rodziców biologicznych, zastępczych i adopcyjnych, w których wychowują się dzieci z FASD.

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa podczas Konferencji. Wasza obecność będzie niezwykle pomocna w procesie profilaktyki i usuwania skutków FASD, a a wiedza wyniesiona z Konferencji umożliwi rozszerzenie działań nakierowanych na pomoc dotkniętym powyższym syndromem.

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy

Patronat obchodów: Burmistrz Miasta Lędziny,

Patronat naukowy: Katedra i Klinika Psychiatrii i Psychoterapii

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Organizatorzy: Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lędzinach

Urząd Miasta Lędziny

Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach

Miejsce konferencji: Urząd Miasta Lędziny, ul. Lędzińska 55

Termin konferencji: 12.09.2011 rok (poniedziałek)

Cel konferencji: pogłębianie wiedzy w zakresie różnicowania zaburzeń typu FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorder – poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwojowych) z innymi zaburzeniami rozwojowymi (zespól hiperkinetyczny, autyzm i inne) oraz budowanie systemu terapii i wsparcia dla osób z FASD i ich rodzin.

Uczestnicy: przedstawiciele świata nauki i praktycy, lekarze, psychologowie, terapeuci, pracownicy socjalni, pedagodzy, kuartorzy sądowi, sędziowie, rodzice zastępczy, wszyscy zainteresowani promocją abstynencji podczas ciąży oraz profilaktyką, diagnostyką i terapią FASD.

KARTA ZGŁOSZENIA
PROGRAM KONFERENCJI

Ostatnio na stronie...

 

Zapisz się na Fastrygowy Newsletter

Zostaw nam swój adres e-mail, a będziemy informować Cię na bieżąco o naszych wydarzeniach i działaniach!

Fundacja Fastryga

ul. Rybnicka 28B

44-266 Świerklany 

 

KRS: 0000351830

NIP: 6462884108
REGON: 241544549

 

Numer konta:

Alior Bank 

09 2490 0005 0000 4530 1682 2921 PLN

Szukaj na stronie

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej o ciasteczkach