fastryganowy

Zarządzanie oporem przed zmianą i psychosomatyka

Dzięki uprzejmości Real Way of Life w dniach 3-4-5 lipca zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Fundacji FAStryga w Lędzinach a 6-7-8 listopada w Poznaniu (miejsce podamy w terminie późniejszym).

Trzy dni szkolenia poświęconego wyodrębnieniu czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które sprawiają, że zmiana jest trudna i męcząca; odkryciu tych niesamowitych zasobów, z którymi zwykle człowiek się rodzi, a do których zwykle nie wie jak dotrzeć; zrozumieniu mechanizmów wpływających na umysł -ciało w sposób naukowy i interdyscyplinarny; konstruktywnemu wykorzystaniu ich. Narzędzia i techniki opracowane na podstawie niedawnych odkryć w dziedzinie PNEI (psychoneuroendokrynoimmunologii), neuronauk, etologii, neurologii funkcjonalnej oraz badań prowadzonych bezpośrednio prez Centrum Real Way of Life. Wspólnie wyodrębnimy to, co stanowi dźwignię zmiany i w praktyczny sposób przeanalizujemy "5 Kluczy do Zmian - Tożsamość, Myśli, Emocje, Ciało, Biochemia" (5 Keys to Change - Identita', Pensiero, Emozioni, Corpo, Biochimica)

I. Kluczowe zagadnienia:

  1. Dlaczego niektóre osoby często chorują?
  2. Co naprawdę dzieje się w naszym organiźmie?
  3. Dlaczego tak trudno dokonać zmiany pomimo dobrej woli?
  4. Dlaczego niektóre terapie (fizyczne i umysłowe) dobrze działają na jednych a na innych nie?
  5. Jakie dysfunkcyjne mechanizmy leżą u podstaw chorób i cierpienia psychicznego?
  6. Jakie są rzeczywiste procesy wzajemnego wpływu ciało-umysł.

 II. Odpowiedzi na te wszystkie pytania są proste: na problem należy spojrzeć z punktu widzenia holistyczno-naukowego i uznać nasz organizm za całość systemów lub obwodów, które działają w doskonałej synergii. Umysł, ciało, system immunologiczny, emocje, odruchy i wewnętrzna biochemia działają razem i stale komunikują się w celu utrzymania psychofizycznej równowagi człowieka. Klarowne wyjaśnienia i rozwiązania płynące od współczesnej nauki dla tych, którzy chcą zmiany.

III. Co można zrobić?

      Kurs Real Way of Life stawia sobie za cel wyjaśnienie w jasny i praktyczny sposób mechanizmów funkcjonowania tych szlaków lub sieci (network) i znalezienie właściwych sposobów dla przywrócenia ich fizjologii i aktywacji ich pełnego potencjału. Poprzez takie podejście kurs skierowany jest do wszystkich tych profesjonalistów, którzy potrzebują nowych technik pomocy w skomplikowanych przypadkach i pacjentów opornych na zmiany, ale – dzięki    jasnemu językowi i autonomicznej strukturze – jest również przydatny dla tych, którzy szukają skutecznych narzędzi leczenia i dokonania zmiany siebie.    

 IV. Czego dotyczyć będzie szkolenie?

      Istnieje wiele czynników i szlaków, które od stresu prowadzą do problemów umysłowych lub fizycznych - wyróżniamy 23 takie czynniki, dla każdego z nich konieczne są właściwe sposoby zarządzania i prewencji.

      Przywracanie fizjologii emocji dla dobrostanu i somatyzacji poprzez techniki ukierunkowane na emocje,  składające się z subfaz ze specyficznymi funkcjami.

      Po doświadczeniu traumy – o różnym natężeniu – można oddziaływać na osiem typów pamięci: poznawczą, emocjonalną, narracyjną, wzrokową, proprioreceptywną, mapę ciała, mięśniową i engramy motoryczne,

      W złożonych sytuacjach występują często potrzeby ancestralne, które staramy się negować, unikać i kompensować, powinny być one natomiast zaspokajane w funkcjonalny sposób i „równoważne” pomiędzy sobą.

 V. Odniesienia teoretyczne

       Dyscypliny do których się odwołujemy: seminaria prezentują najbardziej skuteczne techniki   wywodzące się z badań nad:

         - systemem nerwowym i właściwym (lub nie) funkcjonowaniem myślenia – neuronauki i neurologia funkcjonalna;

         - dwukierunkową interakcją pomiędzy ciałem a umysłem w procesie zdrowienia – psychosomatyka;

         - tym, jak relacje z innymi w bezpośredni sposób wpływają na system neurologiczny i biochemiczny – neurobiologia interpersonalna;

         - emocjami ancestralnymi i mechanizmami „ stadnymi”, wspólnymi wszystkim ssakom na poziomie etologii i uwzględniającymi teorie ewolucyjne;

         - potencjałem pewnych pokarmów, które po spożyciu faworyzują lub blokują różne funkcje metaboliczne, immunologiczne i emocjonalne;

         - łącznością neurobiomechaniczną pomiędzy ruchem a statyką ciała wraz z ich reprezentacjami umysłowymi.

 VI. Odniesienia praktyczne

                Real Way of Life od lat angażuje się w badania w tych dziedzinach, stawiając sobie za cel ukazanie rzeczywistej skuteczności i możliwości stosowania narzędzi i odkryć wywodzących się z najbardziej obiecujących nurtów badań. Uczestniczy w projektach badawczych włoskich i międzynarodowych organizacji PNEI, neurologi funkcjonalnej i neuronauk stosowanych.

VII. Prowadzący

                Fabio Sinibaldi – ekspert w dziedzinie neuronauk i psycho-neuro-endokryno-immunologii. Jedyny włoski członek Functional Neurology Society i członek Włoskiego Stowarzyszenia PsychoNeuroEndokrynoImmunologii.

Wykładowca w różnych szkołach psychoterapii, prowadzi seminaria na Uniwersytecie w Mediolanie, Pawi, Pizie. Uczestniczy aktywnie w konferencjach we Włoszech i międzynarodowych.

W ciągu piętnastu lat kształciło się u niego ponad 12 000 profesjonalistów.

                Sara Achilli – ekspert w dziedzinie odżywiania, pogłębiała swoją wiedzę nad potencjałem terapeutycznym odżywiania początkowo studiując metodę leczenia dr Kousmine i Gerson, by ostatecznie pogłębiać i testować w dziedzinie współczesnych badań nad tym, jak odżywianie może wpływać na zmiany na poziomie nerwowym, mózgu, genetycznym i immunologicznym prowadzonych przez Institute for Optimum Nutrition w Londynie.

Zajmuje się neurobiologią interpersonalną i scientific parenting.

Koordynuje projekty badawcze Real Way od Life i corocznie przedstawia ich rezultaty na międzynarodowych konferencjach.

Koszt szkolenia: w Lędzinach - cenę wynegocjowaliśmy wyjątkowo promocyjną - 600 zł/osoba

Zgłoszenia: Ośrodek FAStryga, 32-2167917 lub 508552211

e-mail: osrodek.fastryga@gamil.com

Ostatnio na stronie...

 

Zapisz się na Fastrygowy Newsletter

Zostaw nam swój adres e-mail, a będziemy informować Cię na bieżąco o naszych wydarzeniach i działaniach!

Fundacja Fastryga

ul. Rybnicka 28B

44-266 Świerklany 

 

KRS: 0000351830

NIP: 6462884108
REGON: 241544549

 

Numer konta:

Alior Bank 

09 2490 0005 0000 4530 1682 2921 PLN

Szukaj na stronie

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej o ciasteczkach